İmplant

İmplant

İmplant, kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay köklerdir. İmplant tedavisi, daha önce yapılan tedavilerden daha estetik, konforlu ve sağlıklıdır. Hareketli damak yapıları kişinin günlük hayatında konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını buna bağlı olarak yaşam konforunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle kişinin kendi dişi kadar doğal olan implant, sağlık açısından olduğu kadar estetik açıdan da kişiyi tümüyle tamamlayan bir tedavi yöntemidir. İmplantuygulaması gülümsemenizi tamamlayan ve görsel anlamda öz güveninize size tekrardan kazandırabilen önemli bir tedavidir.

İmplantlar, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, dokuya uygun, dayanıklı, ileri teknoloji ürünü titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

İmplantlar size çok daha düzün ve doğal bir gülüş, konuşma yeteneği ve etkin çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

İmplantlar size çok daha düzün ve doğal bir gülüş, konuşma yeteneği ve etkin çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

Eskişehir’de İmplant Yapan Doktorlar:

Ülkemizde diş hekimliği diploması olan her diş hekiminin implant yapma yetkisi vardır. Çünkü diş hekimliği fakültelerinden mezun olan her hekim hastasının tüm tedavilerini yapacak şekilde eğitim almaktadır.

Eskişehir implant merkezi olarak değerlendirilebilecek bir ildir. Zira gerek sosyo ekonomik yapısı, gerekse ilimizdeki diş hekimlerinin katıldığı kurs ve kongreler çevre illerden ve hatta yurt dışından da çok fazla implant hastasını şehrimize çekmektedir.

Eskişehir’de implant yapan doktorlar olarak sağlık teknolojisinde yaşanan gelişmelerin takip edilmesi için de kongre ve kurslara katılmaktayız. Eğer herhangi bir tedaviye implanta ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kliniğimize gelerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genel olarak diş hekiminizin eğitim durumunu, vaka sayısını, deneyim alanlarını, aldığı ekstra sertifika ve özellikli kursları kendisi ile konuşmanız tüm tedavilerinizde hekiminize yönelik endişelerinizi azaltmak için faydalı olabilir.

Eskişehir implant fiyatları konusunda da tercih edilen bir ildir. Bunda en önemli faktörler şehrimizde yıllardır yoğun implant yapılması ve de şehrimizin Ankara , Bursa , İstanbul gibi büyük kentlere göre daha iyi ekonomik yapıya sahip olmasıdır. Aynı zamanda yılların tecrübesi ile daha önce implant yaptığımız hastalarımızın Eshişehir deki implant tavsiye oranları da bu konuda oldukça olumlu etkiye sahiptir.

Eskişehir implant ücretleri konusunda her zaman tercih edilen bir yapıya sahiptir.


İmplantların yapıldığı durumlar :

Tek veya daha fazla diş eksiklikleri:
Tek diş eksikliklerinin implant ile tedavi edilmesi, köprü ile restore edilmesine göre daha koruyucu bir tedavi şeklidir.Köprü protezi yapılabilmesi için sağlıklı dişlerin küçültülerek üzerlerinin kaplanması gerekecektir ve bu köprünün belirli aralıklarla değiştirilmesini gerektirir ki bu da ayrı bir ekonomik yüktür. Bunun yerine eksik diş veya dişlerin boşluğuna yerleştirilecek implantlar sayesinde yandaki dişlerde herhangi bir işleme gerek kalmadan yani sağlıklı dişlere zarar verilmeden tedavi tamamlanabilir.
Tam dişsizlikler
Ağızda hiç diş kalmamışsa bulantı refleksi ve protezin tutuculuğunun yeterli olmaması nedeniyle hareketli protez kullanılamıyorsa, implant destekli protezler ile sabit restorasyonlar yapıp kişiye doğal çiğneme fonksiyonunu gülüşünü ve konuşma yeteneğini geri kazandırmak çok kolaydır.


İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?
İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

1-İmplant Muayenesi ve Hastaya Özel Planlama:

Muayene aşamasında detaylı bir ağız içi muayene ile dişetleri, alt ve üst çenenin ve dişlerin birbirleriyle ilişkileri gibi durumlar incelenir. Uygulanacak implantların sayısı boyu tipi implantların üstüne yapılacak protezler kararlaştırılır. Klasik radyografilerin yanı sıra bazı vakalarda üç boyutlu tomografi alınarak da planlama yapılabilir.


2- İmplantın Vücuda Konması :

Gerekli bilgi ve tecrübeye sahip her  diş hekimi implant yapabilir. Protezi yapacak hekimin implant yapıyor olması aşamaların takibi ve sürekliliği açısından avantaj yaratmaktadır. İmplantın yerleştirilmesi diğer diş tedavileri gibi lokal anestezi ile yapılır. İnsizyon dişeti üzerinden yapılarak kemikte uygun aletlerle implantın yerleştirileceği yuva açılır. İmplant bu yuvaya yine özel aletler kullanılarak yerleştirilir. İşlem, uygulanacak olan implantların sayısına veya vakaya bağlı olarak genelde 30 ile 60 dakika arasında sürebilmektedir.

3-İyileşme ve Vücuda Tutunma Safhası:

İmplant yerleştirildikten sonra, kemikle bütünleşmesi için belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu süre ( hastadan hastaya değişmekle birlikte ) genelde alt çene için 2, üst çene için ise 4 aydır. Bu süre içerisinde hastaya geçici bir protez uygulanabilir. Hastalar uygulanan implantların üzerine direk çiğneme yükü vermeden normal beslenmelerini yapabilir.

4- Protez veya Porselenlerin Takılması:

İyileşme süresi tamamlanıp implant çevresi tamamen yeni kemikle dolduktan sonra, implantın üzerine üst yapısı yerleştirilir.Daha önce planlaması yapılan protez için ölçü alınır. Protez tek bir kron, köprü, parsiyel veya tam protez şeklinde yapılabilir.

İmplantlarla İlgili En Çok Merak Edilenler:

İmplant fiyatları 2019 yılında döviz kurlarındaki artışa paralel olarak artmıştır. En iyi implant markalarını veya da yerli implant markalarını soran oldukça fazla hastamız var. Burada en önemli konu doktorunuzun sizin için en iyi tedaviyi uygulayacağına olan inancınızdır.
İmplant zararlı mı sorusuna verilebilecek en kısa ve doğru yanıt elbette implant zararlı değildir. Dünyada her yıl milyonlarca implant uygulanmakta ve takip edilmektedir.
Tek diş implant fiyatları dönemsel olarak değişmektedir. Zira implantın asıl fiyatını belirleyen adedi değil uygulanacak cerrahi prosedür ve üzerine yapılacak porselen veya protez çeşididir.

İmplant tedavisi sigara içen kişilere de uygulanmaktadır. Ancak burada unutulamaması gereken , sigaranın implant yapılacak kişinin gerek ağız sağlığına gerekse de genel sağlığına olumsuz etkilerinin olacağıdır.

× Whatsapp İletişim